İçerik kraldır! Görsel kraliçesidir!

İçerikler, kullanıcıyı aldatmaksızın faydalı olanlar her zaman kraldır. İçerik olmadan başarılı olmak mümkün değil deniliyor ama hep bir soru sorar oldum kendime; “İçerik tamam kraldır ama onu taçlandıran şey Görseller değil midir?” Tam da burada şöyle bir cevap verdim kendi kendime; Kullanıcıya değer katmayan içerik – Kalitesiz içeriktir. O zaman bana ilk önce değer katacak kriter, dikkat çekecek bir başlıktır, ardından içerisindeki renklerdir.

Karşımıza dikkat çekici bir başlık veriliyorsa o zaman benim beklentimiz artar, değil mi? Evet işte tam da buradan başlıyor. Kullanıcının ne kadar okuduğu veya sayfada ne kadar kaldığı önemli değil, ister 10 saniyede çıksın ister 100 saniye kalsın, “o cevabı” bulabildi mi? Önemli olan bu. Google Analytics’daki Hemen Çıkma Oranı yüksekse, bu her koşulda sitenizin içerikleri faydasız demek değildir. Mesela Kadıköy’den çıkmak istemeyeceğim mekanları aradım ve karşıma çıkan bir siteyi tıkladığımda direk istediğim konforda mekan fotoğrafı çıktı, adresini alıp terk ediyorum sayfayı, bu sitenin içeriği faydasız olmasını mı kılıyor? Hayır. SEO kalitenizi mi düşürür? Belki başlarda olabilir ama arama motorların, özellikle Google’ın algoritmaları gitgide geliştiği için durum fark edildiğinde gereken ödülü alırsınız.

İçerik Taçlandırması Nedir?

Makro Görsel Pazarlama

Bir Kralın yanında ne yakışır? Kraliçe. Onu her zaman mutlu edemezsin ama, farkına varmadan o seni fazlasıyla taçlandırır. Umarım verdiğim örnekle anlatabilmişimdir. 🙂

Küçük taktikler adlı etiketi yeni açmış bulunmaktayım ve bir sonraki haftalarda daha çok aktif tutmaya çalışacağım. Takipte kalmanızı öneririm.