Peşlerindeyim. Bebek adımlarla onlara yaklaşıyorum. Kimi zaman biraz daha hızlı aksiyon alabiliyor, kimi zaman ise çok daha yavaş ilerleyebiliyorum. Başarmak istediğim işlere bağlı.

Dünya’da başarılı işler çıkaran bir sürü insan var. Onlardan biri olmaya çalışıyorum işte bir nevi. Ne kadar ünlü olacağımla ilgilenmiyorum, sadece başarılı olmayı hedefliyorum. Çok sık duyar oldum son zamanlarda;

“Bir yerden başlamalısın.”

“Başarısız olmadan başarılı olamazsın.”

Buna benzer yazılan bir sürü söz var. Bazıları geçerli çünkü gerçekten başarılı insanlar başarısız oldukları olmuştur. Bir yerden başlamışlar ki bir yere varabilmişler. Sözlere ihtiyacım yok açıkçası artık, kendim bildiğimi yapmaya çalışıyorum. Başarılı insanları dinlerken istediğimi kendime çekiyorum, çektiğim o değerli şeyleri ise kattıkça katıyorum. Merdivenler yükseliyor, ucu yok. Ama bu merdivenler ne yukarı ne de aşağıya doğru ilerliyor, hep belirli yerlere varmaya açık. Güneş ve Ay gibi, hep bir döngü içerisindeler ama vardıkları yer belirlenmiştir çoktan. İşte aynı şeyi bende belirliyorum; Gideceğim, yaptığım ve yapacağım şeyler hep önceden belirliyorum.

Böyle işte, arada içimdekileri buraya dökmek iyi geliyor. Son zamanlarda biraz meşgulüm aslında, yoksa her zaman gerek uzmanlık alanımla gerekse kişisel yazılarımı karalardım ama işte bazen olmuyor, kafamın boş olması gerekiyor.