• SEO denince akla ilk yaratıcılık, konsantre, motivasyon ve süreklilik gelmeli. SEO “öptüm geçti” değildir, keyifle sürdürebilmesi gereken bir ilişki türüdür. Bombastik bir hal alana kadar görselleştirelim mi, ne dersiniz? Haydi başlayalım!

  • Içerikler, kullanıcıyı aldatmaksızın faydalı olanlar her zaman kraldır. Içerik olmadan başarılı olmak mümkün değil deniliyor ama hep bir soru sorar oldum kendime; “Içerik tamam kraldır ama onu taçlandıran şey Görseller değil midir?” Tam da burada şöyle bir cevap verdim kendi kendime; Kullanıcıya değer katmayan içerik – Kalitesiz içeriktir.

  • Son zamanlarda birçok girişim ortaya çıkıyor, bunların arasında mutlaka tüm mühendislerin ve programcıların faydalanması gereken online eğitim girişimleri bulunmaktadır. Özellikle kod yazmayı öğrenmek isteyenler mutlaka ama mutlaka bu sitelerden faydalanmalı ve bunu istikrarlı bir şekilde yapmalıdır.

SEO denince akla ilk yaratıcılık, konsantre, motivasyon ve süreklilik gelmeli. SEO “öptüm geçti” değildir, keyifle sürdürebilmesi gereken bir ilişki türüdür. Bombastik bir hal alana kadar görselleştirelim mi, ne dersiniz? Haydi başlayalım! Read More

Google‘da zirvede miyiz? Kralıyız. Değilseniz bile bunu varsayıp okumaya devam edebiliriz. Rekabetli rekabetsiz her ilgili aramalardan trafik çekiyoruz, sitede dakikalarca geziyorlar, ilgilerini çeken her şeyi okuyorlar*. Peki, tamam.

*Bunu başarmak için hazine dolu site olmalı, yoksa kimsenin 10 dakikasını bile ayıracak vakti yoktur.

Google bunu ne kadar önemsiyordur sizce? Read More

Picardes’i takip edenler ve daha önce buralara uğrayanlar bilir, geçen yıl SEOzone etkinliği ardından oldukça kapsamlı bir özet çıkarmıştım, incelemek isteyenler bu yazıdan ulaşabilir.

Geçen seneden beri aslında bu günleri bekliyorduk, Dünya’da eşi benzeri olmayan sektörden uzman kişiler “Digitalzone – Doğu Avrupa’nın En Büyük Dijital Pazarlama Konferansı” buraya gelecekti! Sadece MOZ kurucusu Rand Fishkin‘in geleceğinden haberimiz vardı, daha doğrusu bir olasılıktı. Konferans günü yaklaştı ki, konuşmacılar arasında Google’dan Gary, Çikolata aşığı Judith ve Backlinko kurucusu Brian gibi tanınan kişilerin geldiğini öğrendik. Elbette bende bu şansı kaçırmayıp Digitalzone konferansına katılarak yine geçen yıl gibi kapsamlı bir özet hazırladım. Umarım keyif alırsınız 🙂 Read More

Google Penguen Son Algoritması için Öneriler

Google çok kısa bir süre öncesinde Penguen’in son algoritmasını gerçek zamanlı olarak başlattı. Çoğu yerde bunun hakkında yazılar okumuşsunuzdur, hatta çok fazla gereksiz bilgiyi de okumak zorunda kalmışsınızdır. Daha öncesinden Picardes’te başlattığım küçük ipuçlar adlı etiketinde bununla alakalı özetçe öneriler vermek istiyorum, merak etmeyin, okuduğunuz tüm bilgiler sizin yararınıza olacaktır 🙂 Read More

AdWords ve SEO ilişkisi

Bir önceki konumda görsellerin içeriğe etkisinden bahsetmişken Küçük ipuçlar etiketi altında daha sık buluşacağımızı söylemiştim. Yeni konumda size Google AdWords reklamlarının SEO’ya nasıl etki ettiğinden bahsetmek istiyorum.

Google AdWords Reklamlarının Faydaları

Arama Motoru sonuçlarında doğrudan alakalı anahtar kelimelerde çıkmanızı sağlayan bir hormonlu araçtır. Tıklandığında herhangi bir SEO katkısı olmaksızın sitenize daha fazla ziyaret getirir ve bu şekilde daha fazla müşteriye sahip olunabilir. Bu ziyaretlerin bazıları sadece gezip kapatmakla biterken, bazıları ise sizin devamlı müşterinize dönüşebilir. Peki bu nasıl mümkün olur? Read More

Güncel yazılarımdan anında haberdar olmak ister misin?